/

Zakończyliśmy sprzątanie w podstronach

Aż dwa podejścia były potrzebne

Nie spodziewaliśmy się że może nam to przynieść tyle problemu. Podjęcie decyzji o modernizacji Bitmails.info było podyktowane chęcią odzyskania sporego aktywa które znajduje się w naszych rękach. Dawno temu gdy firma była jeszcze Działalnością Gospodarczą, strona Bitmails.info generowała główny strumień pieniędzy za pomocą wytwarzanego ruchu na stronach internetowych których właściciele kupowali mailingi oraz wejścia sponsorowane z naszych linków. Z tego względu warto odnowić witrynę i spróbować ponownie generować za jej pomocą gotówkę. Jednak do przywrócenia świetności strony potrzebowaliśmy aż dwóch podejść aby tylko zlikwidować błędy na stronie.

 

Przez lata użytkowania witryny nazbierało się śmieci które wisiały w postaci linków jednak nie prowadziły już do żadnej witryny. Efektem przetrzymywania takich linków oraz podstron był spadek zaufania do naszej strony oraz zostały obniżone zasięgi w wyszukiwarkach. Ta druga sprawa była związana z utratą wartości witryny poprzez utratę mocy która płynęła do źródeł zwracających kod 404 czyli brak zasobów do wyświetlenia. Teraz właśnie udało nam się dokończyć aktualizację znaczników meta tagów we wszystkich podstronach, które posiadają wartościowe treści. Teraz należy poczekać na indeksowanie przez roboty wyszukiwarek aby zaktualizowały wszystkie informacje na temat naszej witryny.

 

Po wstępnej kosmetyce przyjdzie czas na głębsze interwencje. Strona wymaga jeszcze dopieszczenia. Należy poprawić jej wartość a to oznacza bardzo dużo pracy wewnątrz serwisu jak i na zewnątrz. Obie dziedziny są związane z SEO i generują dość sporo pracy co przełoży się na pochłonięcie dość sporej ilości czasu. Ten czas należy wygenerować lub zatrudnić dodatkową osobę. Na ten drugi manewr na razie nie starcza nam pieniędzy dlatego musimy się sami poświecić i pracować w czasie wolnym aby nadrobić zaległości które się na piętrzyły przez tych kilka lat. Mamy nadzieję że czas oraz praca którą włożymy w naszą stronę pozwoli ponownie jej zabłysnąć w czołówce serwisów GPTR.