/

Wykonaliśmy audyt SEO strony BitMails

Spadek widoczności w wyszukiwarkach

Dawniej strona Bitmails.info miała bardzo dużą liczbę odwiedzających. W pewnym momencie potrafiliśmy ściągnąć jednego dnia 12 tysięcy unikalnych użytkowników przy pomocy jednego e-maila. Jednak czasy chwały jak widać dawno minęły. Utrata wysokich pozycji w wyszukiwarkach spowodowały że zmniejszyło się też zainteresowanie witryną z powodu docierania mniejszej liczby nowych użytkowników. Osoby które współpracowały z nami w wcześniejszych etapach rozwoju, z racji wieku przestały korzystać z naszego portalu. Młodzi przestali odnajdywać nas w sieci a to wszystko przełożyło się na mniejszą ilość użytkowników odwiedzających reklamy które wysyłamy. Efekt tego domina jest taki że strona wygląda na wpół martwą i niestety prawie nie ma w ogóle już mailingów reklamowych.

 

Wykonaliśmy audyt SEO

Aby sprawdzić dlaczego strona straciła tak mocno na widoczności musieliśmy zajrzeć do środka kodu strony. Z zewnątrz wszystko wygląda jakoś tak jakby działało. Jednak w środku to niestety już tak fajnie nie jest. Strony się otwierają ale jest bardzo dużo elementów które nie działają głównie dlatego że miejsca do których kierowały przestały istnieć. Aby odszukać te wszystkie elementy musieliśmy zlecić zewnętrznej firmie wykonanie drobiazgowego badania naszej strony.

 

Profesjonalny audyt SEO przeprowadziła dla nas spółka Ads-Center.NET Sp zoo. Niestety to co zobaczyliśmy w raporcie po audycie spowodowało że usiedliśmy z powrotem na krzesłach. Ilość błędów w kodzie po prostu powala. Strona przecież cały czas była monitorowana, stale jest odwiedzana przez internautów a mimo to nikt nie zauważył że aż tyle elementów witryny jest źle opisanych czy umieszczonych w kodzie.

 

Końcowa suma błędów przekroczyła ponad 2000 sztuk. To bardzo dużo jak na taką witrynę która ma zaledwie 30 podstron serwisu głównego i kilka podstron bloga. O katalogu stron już nie będę wcale wspominał. Na szczęście zleciliśmy wykonanie profesjonalnego audytu SEO naszej strony internetowej. Teraz, gdy już mamy w rękach pełny raport po przeprowadzaniu audytu SEO, możemy zaplanować jak spróbować przywrócić porządek na naszej stronie. Może się okazać że eliminując błędy na stronie zyskamy na widoczności w wyszukiwarkach internetowych. To mogłoby sprowadzić ponownie na naszą stronę duży ruch z wyszukiwarek. Taki obrót spraw jest nam na rękę dlatego chętnie przystępujemy do działania.

 

W pierwszym kroku dokładnie zapoznamy się z dokumentem który dostaliśmy po przeprowadzeniu audytu SEO naszej witryny internetowej. Określimy zgodnie z hierarchią problemów od czego zacząć naprawy a następnie wdrożymy ten misterny plan. O wszystkim będziemy informować na naszym blogu do którego czytania zachęcamy.