/

Trenuj w odpowiednim miejscu

Miejsce treningu

Czy zastanawiasz się jak i gdzie trenujesz ? Oczywiście jeśli w ogóle trenujesz. Obecnie społeczeństwo jest bardzo rozleniwione i tylko mała garstka ludzi stara się dbać o swoje zdrowie za pomocą treningu własnego ciała. Organizm człowieka jest imponujący pod względem możliwości jakie może osiągnąć podczas odpowiedniego trenowania i zachowania ciągłości wysiłku. Człowiek stale poddając się ćwiczeniom może rozbudować swoją sylwetkę o pięknie ukształtowane mięśnie i zmienić wygląd swojej sylwetki do takiego stopnia który dawniej wydawał się nie do osiągnięcia. Jednak aby wyhodować piękne i zdrowe mięśnie należy o siebie odpowiednio dbać.

 

Sport to również dobry sposób na utrzymanie kondycji i nie trzeba od razu rozbudowywać swojej sylwetki. Są dyscypliny sportu które dbają o naszą kondycję a przez to też o sprawność naszego organizmu. Rozleniwiony człowiek zmienia swój metabolizm. Często nie zmienia przyzwyczajeń żywnościowych, a przed przejściem w osiadły tryb życia potrzebował sporo pokarmu aby utrzymać swoje ciało na odpowiednim poziomie energetycznym który pozwala mu sprawnie działać. Ogólnopolskie centrum medyczne zwraca uwagę jednak na miejsce gdzie trenujemy nasz organizm. Jeśli mieszkamy w mieście to niestety bieganie przy głównych alejach nie powinno występować. Często widać ludzi którzy biegną chodnikiem lub ścieżką dla rowerzystów. Chcą oni zadbać o swoje zdrowie jednak tak naprawdę wyrządzają sobie jedynie krzywdę.

 

Ulice i powietrze wokół nich

Dla naszego przykładu weźmiemy pod lupę popularne bieganie wśród dzisiejszych mieszkańców miast. Z racji iż jest to w miarę najtańszy sport może go uprawiać każdy. Do tej dyscypliny potrzebujemy jedynie dresu oraz wygodnych sportowych butów. Takie wyposażenie niemal każdy człowiek posiada na swoim stanie. Ludzie są leniwi więc po całym dniu pracy nie chce im się jechać poza miasto aby biegać w ciemnościach po lasach. Dlatego wybierają oświetlone ulice miejskiej aglomeracji. Niestety przy tych samych ulicach poruszają się samochody ciężarowe i osobowe. Oba rodzaje aut powodują zanieczyszczenie środowiska. Oczywiście samochody ciężarowe bardziej gdyż spalają ropę czyli olej napędowy w swoich silnikach. Obecnie uważa się że samochody z silnikami diesla są najbardziej trującymi jednostkami napędowymi. W ich katalizatorach montuje się specjalne filtry cząstek ale to i tak nie powoduje że trują mniej. A Ty biegając przy takiej ulicy wdychasz te wszystkie szkodliwe substancje zawarte w smogu.