/

Kontroluj swoje zdrowie u lekarza

Człowiek i jego długość życia

Ogólnopolskie centrum medyczne twierdzi że organizm człowieka jest zaprojektowany tak aby żyć nawet 140 lat. Jednak zgodnie ze statystykami śmierć dopada człowieka już nawet w wieku 40 lat. Średnia umieralność plasuje się z wynikiem 69 lat. To nadal sporo poniżej tego na co jesteśmy przygotowani. Tylko Japończycy i Chińczycy mogą się poszczycić największą ilością 110 latków. Ich tryb życia wydaje się sprzyjać długowieczności. Wiele osób upatruje ich wydłużonego wieku życia w sposobie odżywiania ale to jest cały szereg zmiennych który nakłada się na ogólny wynik.

 

W Japonii najdłużej żyją mężczyźni z terenów małych miasteczek. Tereny wiejskie mają mniejszy odsetek ludzi którzy żyją powyżej 100 lat. Wskazuje to na tryb życia. Mieszkańcy średnich miasteczek są mniej narażeni na spaliny i unoszący się smog, to czyni powietrze którym oddychają znacznie przystępniejszym i pozbawionym trujących związków chemicznych. W Japonii, podstawą kultury jest sport w postaci karate lub kung-fu. Regularnie wykonywane ćwiczenia utrzymują organizm w wysokiej sprawności. Odpowiedni metabolizm nie pozwala na odkładanie się tkanki tłuszczowej w nadmierny sposób. Tkanka tłuszczowa ma tą cechę ze wiąże toksyny z organizmu w sobie i następnie powoli uwalnia stale niewielkie ilości ich do organizmu stale nas podtruwając.

 

Jedzenie sushi w pewnym stopniu pomaga. Ryby są zdrowsze dla człowieka od jakiegokolwiek innego organizmu żywego na tej planecie. To właśnie ryby posiadają najwięcej pożytecznych kwasów potrzebnych naszemu mózgowi oraz pozytywnie działających na serce. Te dwa organy są najważniejsze w naszym organizmie ale wpływ zdrowego jedzenia pozbawionego złych tłuszczów z pewnością wpływa pozytywnie nie tylko na zdrowie ale również na długość życia.

 

Stała kontrola lekarska również wpływa na jakość życia. Kultura Japońska doskonale jest obyta z naturalną medycyną która jest oparta o korzenie różnych leczniczych ziół. To lekarz jest w stanie skontrolować nasze objawy i to on posiada niezbędną wiedzę do stwierdzenia czy należy podjąć leczenie. Dlatego staraj się zawsze korzystać z wizyt lekarskich. To też może przedłużyć Ci życie.