/

Stres to zabójca dzisiejszych czasów

Czym jest stres ?

Ogólnopolskie centrum medyczne w swoich badaniach i statystykach ma jasny obraz że stres staje się zabójcą naszych mężczyzn. To głównie mężczyźni mają problemy związane ze zdrowiem na tle stresu. Osoby które pracują w korporacjach mają postawione zadania do wypełnienia po których realizacji są oceniani względem przydatności dla firmy w kolejnych latach. Jeśli z miesiąca na miesiąc zaczniesz obniżać swoje wyniki zostanie to odnotowane przez trenerów i opiekunów grupy pracowników. Takie dane są gromadzone a następnie przetwarzane. Po poddaniu ocenie wszystkich pracowników zarząd stara się pozbyć tych którzy trzymają ostatnie miejsca w rankingach. Stanowią oni ciężar dla całej firmy gdyż zaniżają statystyki sprzedaży. A takie działanie jest surowo karane w korporacjach.

 

Ciągły wyścig tak zwanych szczurów za wynikami i kolejnymi premiami powoduje podwyższony stres naszego organizmu. Generalnie stres wyrządza krzywdę układowi krwionośnemu a w szczególności naszemu drogiemu i niezastąpionemu sercu które z taką starannością pompuje krew w nasze żyły.

 

Jak zadbać o swój relaks

Odpoczynek czyli relaks, czas bez zmartwień powinien być najlepszym lekiem na stres. Ciągły stres dla organizmu człowieka jest zabójczy. W latach 1962 gdy na Amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych doszło do załamania rynku finansowego i spadku wartości większości aktywów, znane były historie śmierci we śnie młodych mężczyzn. To byli głównie oficerowie Amerykańskiej armii którzy podczas walki w drugiej wojnie światowej odłożyli cały żołd i kupili za te pieniądze akcje na giełdzie. Przez kilka lat mogli żyć z samych dywidend ale gdy nastąpił kryzys finansowy po wojnie, akcje straciły na wartości a ludzie którzy do tej pory żyli bez stresu za lekko zdobyte pieniądze potrafili umrzeć we śnie. Wieczorem kładli się do łóżka z żoną zasypiali ale rano już byli nieżywi. Tak właśnie działa stres albo zabija we śnie albo w czasie dnia dopada nas w kryzysowej sytuacji nagły atak serca. Atak serca zazwyczaj jest efektem długotrwałego wystawienia na stres a śmierć we śnie podobno przydarza się tylko osobom które nagle straciły większość lub cały majątek.