/

Gdzie szukać zdrowej żywności ?

Co to jest zdrowa żywność ?

Ogólnopolskie centrum medyczne wskazuje że jednym z ważniejszych elementów zdrowego trybu życia jest zdrowe pożywienie. Jednak co to jest tak naprawdę zdrowa żywność ? Z treści reklam zawsze słyszymy że dany produkt jest dobry lub sprawdzony. Mało kto się reklamuje że jego produkt jest zdrowy. Dlatego ludzie jako zdrowe jedzenie widzą warzywa i owoce. Tak to prawda, po pierwsze warzywa i owoce są produktami naturalnymi naszej planety. Oczywiście produkuje ona również rzeczy które potrafią nas zatruć ale to już inna para kaloszy. Produkty naturalne które są przeznaczone do spożycia przez człowieka są najzdrowszą formą pokarmu jaki przyjmujemy lub powinniśmy przyjmować.

 

Produkty na bazie naturalnych owoców i warzyw już nie są takimi zdrowymi pokarmami. Mleko jest zdrowe ale takie prosto od krowy. To które kupujemy w wygodnych kartonikach o przedłużonej żywotności już nie jest tak zdrowe jak to naturalne. To mleko które kupujemy w sklepach niestety jest już przetworzone i możemy je spożywać jedynie okazyjnie. Stałe konsumowanie tego rodzaju przetworów może prowadzić do dolegliwości a nawet do wytworzenia się nowotworu. Podstawowa zasada to spożywać produkty które są w jak najmniejszym stopniu przetworzone.

 

Gdzie szukać zdrowych warzyw i owoców ?

Ostatnim miejscem gdzie udajemy się po warzywa i owoce powinien być hipermarket. Zasady zakupowe takich dużych sklepów to kupić produkt wyglądający profesjonalnie ale za najniższą cenę. Taki produkt jest często hodowany na niskiej jakości ziemi która została również zakupiona za małe pieniądze. Pozwala to przy zachowaniu niskiej jakości środków odżywczych oraz niszczących szkodniki obniżyć maksymalnie koszty produkcji. Jednak takie postępowanie w celu maksymalnego obniżenia kosztów powoduje że jakość uzyskanego towaru jest znacznie niższa od tej przy której produkcji zachowano wysokie standardy. Marketom zależy na zysku gdyż są tylko pośrednikiem i mają najlepszą pozycję w handlu. Ich wielkie sklepy oraz niskie ceny przyciągają bardzo dużo osób które pragną kupić podstawowe produkty rolne w niskiej przystępnej cenie tak aby mogli zaoszczędzić na inne wydatki.