Leczenie prywatne to zdrowie » BitMails.info


Lekarz? Tak, ale tylko prywatny


Świat pędzi ku nowoczesności, a w Polsce mieszka coraz więcej wykształconych osób. Za granicą Polscy lekarze są odbierani bardzo dobrze i uznaje się ich za prawdziwych fachowców. Wbrew obiegowym opiniom rodzime placówki prywatne są lepszym miejscem, niż mogłoby się wydawać. Blisko połowa pacjentów leczy się tylko prywatnie. Czy to zmieni się w przyszłości?

Dlaczego nie leczymy się za publiczne pieniądze?


Nie będziemy poruszać tematu ZUS, bo wszyscy płacimy podobne stawki za ubezpieczenie, a w zamian nie otrzymujemy prawie nic. Codziennie Mass Media trąbią o przypadkach pacjentów, którzy na leczenie za publiczne pieniądze muszą czekać nie rzadko dłużej, niż pełny rok. Z tego powodu przybywa w naszym kraju placówek publicznych, które prowadzone są przez młodych, a już doświadczonych lekarzy.

Lepszy prywatny, bo płatny?


W głowach wielu Polaków panuje przekonanie, że tylko lekarz prywatny tak naprawdę zainteresuje się naszą przypadłością, ponieważ po skończonej wizycie zostawimy mu pieniądze. W rzeczywistości nie chodzi tylko o to, a o fakt, iż prywatne gabinety lekarskie często są lepiej wyposażone, niż publiczne szpitale. Mało tego! Większość gabinetów znajduje się w publicznych szpitalach, a mimo to są lepiej wyposażone, niż połowa oddziału.

Czym są pakiety dla pacjentów?


Ogólnopolskie centrum medyczne oferuje pakiety, które kosztują w przypadku seniorów około 239 złotych miesięcznie. Taki pakiet może sobie wykupić każdy z nas i w jego ramach otrzymujemy dostęp do lekarzy specjalistów, którzy nam pomogą wtedy, gdy będziemy tej pomocy potrzebować. Jeśli w środku nocy poczujemy się gorzej, możemy skontaktować się z ogólnopolskim centrum medycznym i poprosić o pomoc lekarską. Nie będzie nas to nic kosztować, a w ramach pakietu możemy skorzystać z prywatnych gabinetów i też nie zapłacimy za to ani grosza. Posiadając pakiet nie musimy się już martwić swoim zdrowiem. Nie musimy się też martwić o lekarzy, bo Ogólnopolskie centrum medyczne posiada bazę najlepszych specjalistów w Polsce, którzy będą do Waszej dyspozycji zawsze, o każdej porze dnia i nocy.

Kto powinien skorzystać z pakietu medycznego?

Zdecydowanie ci, którzy nie wierzą w publiczną służbę zdrowia, a wizyty w prywatnych gabinetach traktują jako przymus. Posiadając pakiet nie musimy się martwić o lekarza z konkretnej dziedziny (nie posiadając pakietu musimy na własną rękę szukać odpowiednich specjalistów i często trafiamy do złych lekarzy), bo będziemy mieli do niego dostęp. Polska rzeczywistość się zmienia na każdej płaszczyźnie. Przybywa nam lekarzy specjalistów i rezygnują oni z "kariery" w publicznych placówkach bo wiedzą, że przyjmując pacjentów prywatnie będą mogli się spełniać w zawodzie.